Panel logowania

Uczelnia dla Biznesu – Pierwsze w Polsce praktyczne połączenie nauki z biznesem

Powrót

wtorek, 04.07.2017

Aktualne tendencje i perspektywy zmian w gospodarce światowej zmuszają cały „Stary Świat” do szukania nowych rozwiązań i źródeł przewagi konkurencyjnej aby stać się równorzędnym partnerem dla dynamicznie rozwijających się krajów Azji, głównie Chin i Indii.

 

 

Podstawą do utrzymania  rozwinięcia konkurencyjności podmiotów gospodarczych (zarówno prywatnych, jak i publicznych) są wysokie kwalifikacje mieszkańców Europy, oraz, co za tym idzie, innowacyjność gospodarki. W tym obszarze Polska wydaje się mieć jeden z największych potencjałów wśród krajów naszego kontynentu.

 

 

Istotnym wymiarem kształtowania jakości pracy jest kształcenie odpowiednich kadr, zarówno osób dopiero myślących o wejściu na rynek pracy, jak i tych, którzy już na nim się znajdują (przyszłych przedsiębiorców i pracowników). Jest to zadanie stojące przed całym systemem edukacji, w którym szczególne miejsce zajmują szkoły wyższe. 25 – letnie doświadczenie Wyższej Szkoły Biznesu – National-Louis University (WSB-NLU), oparte na wzorcach partnera amerykańskiego wskazuje, że warunkiem efektywności tego procesu są wspólne działania Uczelni z otoczeniem gospodarczym.

 

 

Aby zintensyfikować współpracę z otoczeniem, WSB-NLU wraz z organizacją Klub Biznesowy oraz  przedsiębiorstwem PROINWEST proponuje program Uczelnia dla Biznesu,w którym możliwa jest kompleksowa bądź selektywna kooperacja WSB-NLU z podmiotami gospodarki.

 

 

Główną cechą programu jest połączenie tradycyjnych studiów z praktyką, którą studenci odbywają pracując w przedsiębiorstwach regionu. Praktyka (praca podczas studiów) jest immamentym elementem programu studiów. Dzięki elastycznemu programowi studiów, Studenci mogą w pełnym wymiarze zdobywać doświadczenie zawodowe, rozpoczynając od najprostszych prac a kończąc na przygotowaniu specjalistycznym.

 

 

Po ukończeniu Uczelni, student otrzymuje dyplom studiów stacjonarnych oraz wchodzi na rynek pracy już z kilkuletnim doświadczeniem zawodowym.

 

 

Pomysłodawcy Projektu:

WSB-NLU        PROinwest        Klub Biznesowy

Powrót do projektów

Notowania

Money.pl - Kliknij po wicej
Gieda
GPW 2018-05-21 14:57
WIG 59142.16 +0,68%
WIG20 2260.36 +1,35%
mWIG40 4515.85 -0,43%
sWIG80 13888.59 -0,55%
Wspierane przez Money.pl

Waluty

Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2018-05-21
USD 3,6615 +0,63%
EUR 4,2991 +0,08%
CHF 3,6641 +0,63%
GBP 4,9071 -0,09%
Wspierane przez Money.pl

Notowania świat

Wiadomości

banner-kb

Newsletter


Skorzystaj z darmowych informacji jakie udostępniamy o Klubie Biznesowym.

My na facebooku


Wiadomości prywatne

Zamknij
News title

Aby zintensyfikować współpracę ze światem nauki,Klub Biznesowy wraz z WSB-NLU proponuje program Uczelnia dla Biznesu,w którym możliwa jest kompleksowa bądź selektywna kooperacja z podmiotami gospodarki.

PROinwest